+3 nejlepší fotobanky zdarma

Neskutečné plus pro kreativní duše jsou fotobanky. O to větší výhoda je to tehdy, pokud člověk zná ty správné stránky, které nepožadují žádný poplatek, a kde lze najít kvalitní fotografie. 

Cením si toho, když kreativec používá svoje fotky pro svůj blog/grafiku/sociální sítě/prezentace. Ne každý ale má tu možnost vytvořit si je sám. Já jsem zase trochu jiný případ, který má foťák, objektivy, spoustu nápadů, ale nemám kdy a kde. V tomto momentě mi většinou pomůžou neplacené fotobanky. Bohužel téměř ve všech fotobankách vyskakují pořád ty samé (low-resolution) výsledky. Některé fotografie jsou už dokonce mezi určitými skupinami lidí notoricky známé. V tomto článku se vám budu snažit vybrat ty nejlepší z nejlepších. Které to tedy jsou?

 1. UNSPLASH
  Největší srdcovka, která si zasloužila první místo, a to hned z několika důvodů. Nejen pro blogery, ale i pro grafiky je tohle největší ráj, kde lze najít absolutní bomby mezi fotkami. Cokoliv jsem zde hledala, tak jsem našla a kolikrát jsem měla i problém s výběrem té nejlepší fotografie. Zdarma pro komerční i nekomerční použití.
 2.  PEXELS
  Pexels je stejně TOP jako Unsplash. Mám chuť zkopírovat a vložit text předešlý text. Další ráj pro náročné uživatele. Spousty nádherných fotek, mezi kterými si člověk jen s těží vybírá. Fotografie jsou zdarma pro osobní i komerční účely.
 3. KABOOMPICS
  Originální fotobanka, která se podle mě zaměřuje spíš na sezonní fotografie. Cením rozšířené vyhledávání dle barev a také orientace fotografie, bohužel jsem ve vyhledávači se specifičtějším výrazem (např. time) neuspěla. Velká výhoda jsou fotografie s atmosférou, o které tady není určitě nouze. Fotografie jsou zdarma.

Ostatní fotobanky zdarma:
Pixabay.com / Magdeleine.coGratisography.comVisualhunt.com / Foodiesfeed.com / Picjumbo.comScatterjar.com / Freeimages.com / Publicdomainarchive.com / Getrefe.com / Stocksnap.io

 

This Article Has 7 Comments
 1. Jana napsal:

  Tak to je super, ani o jedné stránce jsem neslyšela :O Já se většinou snažím používat své vlastní fotky nebo se snažím vytvořit z obrázku nějaký kvalitní úvodní obrázek 😀 Jako rozhodně se jdu hned mrknout! 🙂

 2. Elis napsal:

  Neznám tedy ani jednu, fotky si většinou fotím sama, ale také si občas něco vypůjčím ^^

  • Denisa Ellen napsal:

   I kdybys jednu z nich měla použít jednou za uherský rok, určo se hodí je znát! 🙂 Jinak máš můj velký obdiv za to, že si fotky fotíš sama:).

 3. Siren napsal:

  Tohle vůbec neznám :). Já docela dost fotím když je nálada. Takže vše co je na blogu je mnou focené. Snažím se :D.

 4. Jeife napsal:

  Bezva čláenk, díky za něj 🙂

 5. Stan napsal:

  Ty jo, díky moc za článek, jdu si dopnit svůj adresář, např. KABOOMPICS vůbec neznám :D, každopádně pro info můžu doporučit tento seznam: https://startujemeweby.cz/blog/fotobanky-zdarma-aneb-jak-je-vyuzit/ – je celkem aktuální

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..