Vytvořila jsem knihu?!

Když jsem si v dětství utvořila určitý vztah k psaní článků na blog, nikdy by mě nenapadlo, že pod mýma rukama vznikne kniha. A to ještě dost z netradičního důvodu. Maturita. Když se mi nepodařilo odmaturovat z praktické části hned na poprvé (a to dost nespravedlivě), ztratila jsem jakoukoliv motivaci tu školu vůbec dodělat. Ležela jsem v slzách, jen se svýma negativníma myšlenkama a záviděla všem, co si budou užívat léta. Protože mně už tehdy bylo jasné, že pokud jsem před létem byla nedostatečná, tak na konci léta chci být výborná. A tak se taky stalo. V září jsem dostala plný počet bodů, a to za knihu Hrdinové.

Proč Hrdinové?
Jak jinak nazvat lidi, kteří si jdou i přes překážky za svým? Za tím co je dělá šťastnými? Jak nazvat ty, kteří nevěří negativním řečím ostatních? Jsou to Hrdinové dnešní doby. Protože plnit si sny nikdy nebylo, není a nikdy nebude jednoduché. Musí se obětovat spousta věcí, peněz a hlavně čas, který je nejcennější. Všechna čest těm, kteří to zvládnou a dojdou do cíle.

Hrdina je pre mňa každý obyčajný človek,
čo zachová si zdravý rozum v tejto chorej dobe.
A nosí úsmev na tvári a stále hlavu hore a
vždy verí, že tie lepšie veci sú na obzore.

Cítím se dobře v přítomnosti lidí, kteří jen nesedí na zadku a nevymýšlí důvody proč něco nejde. Vyhledávám společnost lidí, kteří hledají způsob jak něco uskutečnit. Ráda trávím volné chvíle s těmi, kteří na sobě pracují. A to protože to pohání i mě samotnou. Chtěla jsem vytvořit něco, co by lidi četli, a zamýšleli by se nad tím. Aby to zůstalo v jejich podvědomí co nejdýl, ideálně navždy.

Obsah
9 lidí, 9 příběhů. Každý čtenář by si tam měl najít ten svůj, který ho bude popohánět v jakékoliv životní situaci. Jsou to všechno mladí lidé, kteří si vyplnili svůj sen, a nebo na něm pracovali a stále pracují. Je tam nejbožejší blonďatá cestovatelka žijící v Austrálii, atletka, DJ, voják, ale dokonce se mi podařilo vytvořit pár stránek, které zabrala úžasná Veronica Biasiol ♥.

Celá kniha je vedena formou rozhovoru. Protože málo který člověk umí svoji osobnost rozvinout alespoň na 1 normostranu, tak jsem každému nějak dopomohla k tomu, aby se rozepsal. Myslím, že právě tímto se kniha liší. Je v ní mnoho odlišných příběhů, které jsou sepsány od různých osobností, které mají kompletně jiné priority a myšlení. Ale i přes to je spojuje jejich vášeň k tomu, co dělají ve svém volném čase. Vášeň k tomu, že chtějí být někým a nespokojí se s tím být jako každý. Že budují svoje vlastní štěstí. 

Tímto bych ještě jednou chtěla poděkovat všem, co mi tehdy pomohli. Zejména mému vedoucímu maturitní práce. Mojí milovaný mámě a milovanýmu muži, kterým ani nedokážu vyslovit takový vděk, jaký cítím. Esti, která mi pomohla projekt vůbec dokončit. A hlavně těm všem, kteří mi pomohli vytvořit obsah této knihy.  

This Article Has 5 Comments
 1. Jana napsal:

  Jé, to je vazne tvoje kniha? A ta se da zakoupit nebo ji najdu nekde na internetu? Ty jsi proste bajecna 🙂

  • Denisa Ellen napsal:

   Můžu hrdě prohlásit, že ano, je to moje kniha :). Bohužel, nedá se už koupit. Nechala jsem vytisknout asi 18 ks, a je “vyprodáno“ :D. Pokud bys ale měla vážný zájem, tak je mohu nechat dotisknout :). Ty jsi taky bájo ženská 😀 ♥.

 2. Vlasta napsal:

  Moc gratuluji k takto splněnému snu. Ty jo, ono je to vážně reálné! Napsat a vydat knihu jsem chtěla snad od svých osmi let, samozřejmě se to nikdy neuskutečnilo, tedy zatím. Momentálně píšu hodně, ale všechno jsou články na internet. S něčím knižním to vidím výhledově bledě, byť nápady jsou. Ale času je málo.

  Měj se krásně a jednou bych si třeba knížku ráda přečetla. 🙂

  • admin napsal:

   Děkuji! 🙂
   Je reálné absolutně vše, na co jen dokážeš pomyslet :). Při tvorbě této knihy jsem byla až tak časově vytížená, že bylo těžké stíhat i občasné brigády. Za celé léto jsem koupaliště neviděla ani z dálky a sluneční paprsky mě potkávaly jen když jsem šla nakoupit do obchodu 😀 spánek a kamarádi mi byli cizí. Hodně jsem se omezovala, občas na mě dolehl i smutek z toho, že z léta nebudu mít nic kromě záře monitoru. Ale ten výsledek stál za to! 🙂

   Přemýšlím o tom, že ještě pár kusů nechám dotisknout. Pokud bys měla vážný zájem, nebyl by problém ti ji zaslat :).

   Měj se nádherně! 🙂

 3. Denise Libertas napsal:

  Moc gratuluji ke tvému úspěchu! 🙂 Moc se mi líbí tvůj styl psaní co se článku týče, takže je kniha určitě skvělá a přeju ti, aby nebyla určitě poslední. Protože co je lepší než dělat něco, co tě baví 🙂

  Měj se moc hezky
  DL 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..