BERLIN

Jako milovník street artu a nadšenec do 2. Světové války jsem vždycky snila o tom, jak jednou navštívím Berlín, město s nezaměnitelnou atmosférou. Letos v dubnu jsem se dočkala! 🇩🇪

As a street art lover and World War II enthusiast, I always dreamed about going to Berlin, a city with a unique atmosphere. This april my dreams come to true! 🇩🇪


East Side Gallery

Prošla jsem si East Side Gallery, která je největším pouličním plátnem pro umělce, které jsem dosud viděla. Tohle místo srší inspirací, protože každý kousek vyjadřuje osobnost jiného tvůrce a navíc se tato zeď nachází u řeky, s obrovskou travnatou plochou, která si vyloženě žádá, abyste se zastavili, sedli si a nasávali tuto atmosféru a snažili se najít význam jednotlivých děl(:

I went through the East Side Gallery, which is the biggest street artist “canvas“ I’ve ever seen. This place is one of the biggiest inspiration, because each piece expresses the personality of another creator and, moreover, this wall is located by a river, with a huge grassy area that asks you to stop, sit and enjoy this atmosphere and try to find the meaning of each master piece(:


Berlin 1933-1945

O jeden z nejsilnějších zážitků (nejen z Berlína, ale v mém životě vůbec) se postarala výstava, která se nachází kousek od checkpoint Charlie, tedy od pozůstatků Berlínské zdi. Je to výstava Berlin 1933-1945, která detailně popisuje život během války, a to nejen v Berlíně. Je zde spousta autentických fotografií, příběhů a výpovědí, ze kterých člověka zamrazí.

One of the strongest experiences (not only from Berlin, but also from life at all) was in the area from the checkpoint Charlie, from the remains of the Berlin Wall. It is an exhibition Berlin 1933-1945, which describes life in detail during the war, not only in Berlin. There are a lot of authentic photographs, stories and testimonies.


Berlínská dóm / Berlin Cathedral

Na každém kroku narazíte na architektonické drahokamy ❤️.

At every step you come across architectural gems❤️.

Braniborská brána / Brandenburg Gate

Abych celý tento výlet shrnula: Bylo to boží a klidně bych jela znovu. Vracela jsem se nadšená a plná zážitků. Německo je tak trochu jiný svět.

To sum up this trip: It was awesome and I would go to Germany again. I was returning excited and full of experiences. Germany is absolutely different world.


Největší výhoda Berlína je to, že je všechno kousek od sebe, ale je tam opravdu spousta věcí k vidění. Pokud chcete projít všechny památky, muzea a galerie (kavárny, obchodní centra…), budete potřebovat tak týden. Pokud jen to hlavní, tak vám bude stačit víkend. Ani snad nemusím psát, jaká je výhoda mít hotel v centru, protože to máte pár kroků, kamkoliv (: a neskutečně to ušetří starosti s dopravou, jídlem a bolavýma nohama po celém prochozeném dni. 🙂

One of the biggest advantage of Berlin is that everything important is just few steps, but there is really a lot of things to see. You need a week to see all the sights – all the historical buildings, museums and galleries (cafes, shopping centers …). but If you want to see just only the main sightseeings, weekend is enough. I think I don’t have to write, that hotel in city-centre is big advantage because it’s near to every place you want to see, (: and you couldn’t worry about transport, food and sore feet after all day)

Be the first to comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..