RENT A FINN

Dneska ráno jsem se probudila ze snu, kde jsem si dodělávala maturitu z Finského jazyka (je to vůbec možný? :D), bylo mi jasný, že přesně dneska musím vydat tento článek. 

I woke up from a dream this morning, where I graduated from the Finnish language (is it possible?:D), I knew I that today is the best day for publish this article.


Když jsem jedno březnový ráno našla článek na Refresheru, kde psali o tom, že finská vláda nabízí cizincům pár dnů ve Finsku s mistníma, začala jsem radostí běhat po bytě. Věděla jsem, že přesně tohle je ta příležitost, kterou musím chytit za pačesy. Protože řekněme si upřímně, kolikrát za život se vám naskytne zrovna taková šance a souhra náhod? Zrovna když už několikátým měsícem sním o tom, jak jednou pojedu do Finska. A vůbec, jaká je šance, že by se tento článek ke mně dostal, kdyby o tom nenapsal Refresher? Nulová. 

When I found an article on Refresher, where they wrote about Finnish government offered foreigners a few days in Finland with local, I started to yell and running in apartment by happiness. I knew that was exactly the opportunity I have to try. Because let’s be honest, how many times in life appears chance like this? I have been dreaming about visit Finland last ten months. And what’s the chance that I found this article would if Refresher doesn’t write about that? No chance.


Hned po tom, co jsem si přečetla veškeré podmínky a požadavky, zalarmovala jsem všechny blízké. Reálně z tohoto nápadu byla nadšená snad jen moje kamarádka Kam, úžasná nejen kameramanka, ale i fotografka, která mi vytrhla trn z paty. Ta mi neskutečně pomohla s natáčením videa, které bylo podmínkou pro zapojení do projektu. Původně jsem tohle video začala točit na telefon, ale pak přišla Kamča a vytvořila něco tak úžasnýho, že k tomu ani nestačí slova. Díky ní jsem odeslala přesně to video, který jsem si vysnila těsně po dočtení článku. Je to moje kouzelnice! 

Right after I read the terms and conditions, I told my loved ones about this idea. In fact, only my friend Kam was excited about this idea. Kam, amazing cameraman, but also a photographer who helped me with the video, which was a condition for application to the Rent a Finn project. Thanks to her I sent video which I dreamed about after I read the article. She is awesome!


Be the first to comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..